Eleganckie żakiety i marynarki

Żakiety i marynarki to specyficzna część ubioru, która z jednej strony ma podkreślać sylwetkę, a z drugiej ma być elegancka i Marynkarka ze skórystylowa. Skórzane żakiety i marynarki sprawdzają się idealnie jako kurtki na jesień i wiosnę. Są lekkie, w sam raz na pory przejściowe. Będą pasować nie tylko do spódnicy czy eleganckich spodni, ale również do zwykłych dżinsów czy sztruksów. Przy wyborze żakietu lub marynarki należy pamiętać, że są one zazwyczaj wykonywane z cieńszej skóry niż np. skórzane kurtki zimowe, więc ze szczególną uwagą trzeba rozejrzeć się za skórą wysokiej jakości, która nie będzie się przecierać, a kolor nie wyblaknie.

Najmodniejszymi kolorami wśród żakietów są czerń, brąz, bordo oraz seledyn. Wśród skórzanych marynarek prym wiodą czerń, burgund, jasny brąz i ciemna zieleń. Jeśli szukamy żakieciku lub marynarki dla dziecka, najlepiej, aby kolory były jasne i żywe, chyba że żakiet lub marynarka mają być bardzo eleganckie, wtedy oczywiście stawiamy na czerń.

Żakiety i marynarki ze skóry cechuje prostota. Nie mają żądnych dodatkowych ozdób, nie powinny być marszczone, choć to się zdarza przy połączeniach np. pilotki z marynarką, fasony powinny być klasyczne. Odpowiednio skrojona męska marynarka ze skóry świetnie podkreśla barki i wydłuża sylwetkę, podobnie skórzany żakiet damski – wyszczupla, podkreśla linię bioder, optycznie podnosi biust. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni rozmiar, skórzane kurtki nie mogą być ani trochę za duże ani za małe, bo w przypadku tego typu ubrań od razu rzuca się to w oczy.

Damskie skórzane kurteczki bardzo często przypominają fasonem żakiet, ale kurtki mogą być ozdabiane, a krój niekoniecznie Żakiet ze skórymusi być prosty i klasyczny. W przypadku żakietów należy pamiętać o tym, że powinny ładnie leżeć, nie mogą opinać. Jeśli decydujemy się na żakiet z guzikami, powinny być nieco większe, najlepiej 3-4 na całej długości żakietu. Jeśli chodzi o zamki błyskawiczne w żakietach, należy uważać, aby były lepszej jakości i nie brudziły skóry.

Ostatnio coraz więcej młodych ludzi decyduje się na żakiety i marynarki skórzane. I nie ma co się dziwić, gdyż są to rodzaje kurtek idealnie nadających się na wiele okazji, a przy tym są ponadczasowe. Nadają się nie tylko na chłodniejsze wiosenne czy jesienne dni, ale świetnie sprawdzają się jako żakiet do spódnicy.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17263 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/skorzane-zakiety-i-marynarki/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-includes/functions.php(3721): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/reklama/public_ in /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435